WYMÓWKI I UTRUDNIENIA,organizacja czasu,efektywne zarzadzanie czasem kluczem do lepszej jakosci życia, TECHNIKI, ZARZĄDZANIE, CZAS proces, cel, Planowanie, organizowanie, plor, planowanie i organizacja, organizacja czasu, zarządzanie sobą w czasie, inspirowanie, rozmyślanie, posiadanie, kontemplacja, kalkulowanie, obliczanie szans, ustalanie, proces, plan działania, sukces, start, działanie, organizowany, dopasowywanie, podporządkowywanie, tworzenie, robienie, urządzanie, zakładanie, dobór, dyrygować, królować, kierować, panować, sprawować kontrolę, wodzić prym, faza, chwila, czas, etap, cykl, okres, period,planowanie, plor, planowanie i organizacja, efektywne zarządzanie czasem, CYTATY

5 WYMÓWEK I 3 UTRUDNIENIA W PLANOWANIU

 

WYMÓWKI DOTYCZĄCE PLANOWANIA

  1. Nie mam czasu na planowanie
  2. Nie potrzebuję planować!
  3. W moim przypadku planowanie się nie sprawdzi
  4. Sprawy zaplanowane są przytłaczające
  5. Wiem co mam zrobić, nie muszę tego planować

5 wymówek, 3 utrudnienia, ,organizacja czasu,efektywne zarzadzanie czasem kluczem do lepszej jakosci życia, TECHNIKI, ZARZĄDZANIE, CZAS proces, cel, Planowanie, organizowanie, plor, planowanie i organizacja, organizacja czasu, zarządzanie sobą w czasie, inspirowanie, rozmyślanie, posiadanie, kontemplacja, kalkulowanie, obliczanie szans, ustalanie, proces, plan działania, sukces, start, działanie, organizowany, dopasowywanie, podporządkowywanie, tworzenie, robienie, urządzanie, zakładanie, dobór, dyrygować, królować, kierować, panować, sprawować kontrolę, wodzić prym, faza, chwila, czas, etap, cykl, okres, period,planowanie, plor, planowanie i organizacja, efektywne zarządzanie czasem, CYTATY

Ad.1. Na planowanie powinniśmy mieć czas zawsze! To właśnie planowanie oszczędza twój czas – wiesz przecież, że jedna minuta poświęcona na planowanie oszczędza 10 minut na działaniu.

Ad.2. Każdy potrzebuje jeśli chce coś osiągnąć. No chyba że wygrasz w totka lub masz bogatych rodziców to faktycznie nie dotyczą cię cele tak przyziemne jak większość ludzi a więc mieć dom, samochód czy być niezależnym.

Ad.3. A skąd to możesz wiedzieć skoro nie spróbujesz! Co więcej możesz spróbować i odnieść klapę ale nie dlatego, że planowanie nie jest dla ciebie tylko, że złe metody dobrane w pośpiechu  zawiodły. Dobrze przemyślane planowanie, wcześniej czy później da  efekty.

Ad.4. Co prawda duża ilość zadań w kalendarzu może przytłoczyć, jednak świadomość dobrze zaplanowanego dnia  powinna zwyciężyć.

Ad. 5. Jasne! wszyscy tak mówią a potem mają pretensje do całego świata, że nie wyszło. Przymusu oczywiście nie ma, jednak to co zaplanowane – bliższe jest do osiągniecia.

3  UTRUDNIENIA W PLANOWANIU

  1. Zbyt dużo rzeczy na raz
  2. Bałagan
  3. Odkładanie na później

5wymówek, 3 utrudnienia, planowanie,organizacja czasu,efektywne zarzadzanie czasem kluczem do lepszej jakosci życia, TECHNIKI, ZARZĄDZANIE, CZAS proces, cel, Planowanie, organizowanie, plor, planowanie i organizacja, organizacja czasu, zarządzanie sobą w czasie, inspirowanie, rozmyślanie, posiadanie, kontemplacja, kalkulowanie, obliczanie szans, ustalanie, proces, plan działania, sukces, start, działanie, organizowany, dopasowywanie, podporządkowywanie, tworzenie, robienie, urządzanie, zakładanie, dobór, dyrygować, królować, kierować, panować, sprawować kontrolę, wodzić prym, faza, chwila, czas, etap, cykl, okres, period,planowanie, plor, planowanie i organizacja, efektywne zarządzanie czasem, CYTATY

Ad.1. To podstawowy problem – brać na siebie zbyt dużo rzeczy na raz. Doprowadza to  do zdenerwowania i poczucia, że nie udaje nam się wszystko za co się zabieramy.

Ad.2. – to duże utrudnienie, przeszkadza tak naprawdę we wszystkim, burzy spokój, doprowadza  do nerwowości. Bałagan, źle wpływa na efekty pracy.

Ad.3. Zrobię to później! Zaraz! Za chwilę ! Potem! – chyba każdy zna te slogany. To efekty prokrastynacji czyli odkładania działań na później . Bo nam się nie chce, bo jesteśmy zmęczeni, bo brak czasu bo, bo, bo jest tych tłumaczeń nieskończenie wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *