EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE CZASEM

 

Co to jest efektywne zarządzanie czasem?

Czy wiesz jak efektywnie nim zarządzać ?

 

Nasz czas mija bezpowrotnie, aby jednak wykorzystać go umiejętnie teraz i w przyszłości musimy posiąść kompetencje zarządzania sobą w czasie. Pozwoli to na dokładniejsze i szybsze wypełnianie obowiązków.

 

WSKAZÓWKA:   Efektywne Zarządzanie Czasem to klucz do lepszej jakości życia

 

efektywne zarzadzanie czasem kluczem do lepszej jakosci życia, TECHNIKI, ZARZĄDZANIE, CZAS proces, cel, Planowanie, organizowanie, plor, planowanie i organizacja, organizacja czasu, zarządzanie sobą w czasie, inspirowanie, rozmyślanie, posiadanie, kontemplacja, kalkulowanie, obliczanie szans, ustalanie, proces, plan działania, sukces, start, działanie, organizowany, dopasowywanie, podporządkowywanie, tworzenie, robienie, urządzanie, zakładanie, dobór, dyrygować, królować, kierować, panować, sprawować kontrolę, wodzić prym, faza, chwila, czas, etap, cykl, okres, period,planowanie, plor, planowanie i organizacja, efektywne zarządzanie czasem,

Czynniki wpływające na efektywne zarządzanie czasem:

  • planowanie pracy
  • realizacja szczegółów (wcześniej zaplanowanych)

aby stworzyć sobie warunki do efektywnego zarządzania skupmy się na organizacji pracy, która to jest najważniejsza ⇒koniecznie trzeba przeanalizować na co zużywamy nasz czas, określić priorytety i rozplanować krok po kroku działanie.

 

„Bezplanowe działanie to podłoże wszystkich porażek”

                                                                                                         Peter Drucker

Trzy dobre rady:

  1. Porządek– aby zwiększyć produktywność trzeba zadbać o porządek czy to domu, czy miejsca pracy. Porządek dobrze wpływa na samopoczucie, daje nam energię i sprzyja lepszemu działaniu. Pamiętaj: porządek uspokaja, a wtedy czujesz, że panujesz nad swoim życiem. Słyszałeś kiedyś stwierdzenie: tak jak wygląda twoje biurko tak wygląda twój umysł. Bałagan na stole to bałagan w głowie. Rozprasza uwagę . zawsze przed rozpoczęciem pracy uprzątnij blat. Zaoszczędzisz w ten sposób  czas i energię a i praca stanie się przyjemniejsza.
  2. Obiektywizm– Spójrz na miejsce gdzie pracujesz, lub przebywasz innymi oczami. Odpowiedz sobie obiektywnie czy taki człowiek u którego ciągle gości bałagan jest godny zaufania. Czy w końcu chciałbyś powierzyć swoje sprawy tak nieuporządkowanej osobie i z nią współpracować?
  3. Wymówki– Nie pozwól sobie na wymówki, które usprawiedliwiają bałagan. Prawda jest taka, że w miejscu gdzie nie ma porządku trudno o wzrost wydajności pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *