Czas

Czas to nasze najwspanialsze bogactwo, które niestety ale jest wyczerpywalne. Oznacza to tyle, że tracąc go na sprawy dla nas nie ważne, sami pozbawiamy się tego co otrzymałeś aby stać się, kimś na tym świecie. Nieodpowiednie zadania, które wykonujemy prowadzą do trwonienia czasu – który nigdy nie powróci.

strata czasu

STRATA CZASU

Strata czasu wynika z braku zdecydowania okazuje się, że ludzie nie potrafią od razu zdecydować i podjąć właściwej decyzji to zatem pociąga  za sobą  kolejny czynnik a mianowicie odkładanie  spraw na później. To czynnik numer 1 który pozbawia nas czasu!, pozbycie się tego uporczywego nawyku wymaga od nas ogromnej samodyscypliny oraz wytrwałości aby nie ulegać przy kolejnych razach.

strata czasuTo na co tracimy nasz cenny czas to również  nadmiar telefonów, wiadomości oraz ilość czasu jaki spędzamy w swoich smartfonach (telefonach). Te czynności nie potrzebnie odciągają nas od faktycznych działań. Również niekorzystnie wpływają opóźnienia, co powoduje nagromadzenie dodatkowych zadań które budzą tylko frustracje i złość.

Brak szczegółowo zaplanowanego planu działania to również strata naszego cennego czasu, gdyż sami tak naprawdę nie wiemy  czym się zająć w kolejności. Szczegółowy plan wyklucza takie warianty nie zdecydowania, gdyż posiada każdy szczegół zaplanowany i konieczny do wykonania.

To co jeszcze może wpływać na utratę czasu to brak grupowania zadań, które powinny być wykonane razem co właśnie ten czas by zaoszczędziło.

strata czasu

Stratą czasu  jest nawet brak punktualności, bo spóźniając się sam sprawiasz że wszystko co sobie zaplanowałeś musi być przesunięte w czasie. Nie rozwiazywanie zadań od ręki prowadzi do nawarstwiania się kolejnych kłopotów   z tym związanych, a to wymaga  większego nakładu czasowego potrzebnego na rozwiązanie tej sprawy.

Zbieraj fakty, analizuj informacje i  działaj

tylko tak nie będziesz sam okradał się ze swojego czasu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *