plor, motywacja, planowanie, zalety

POŻERACZE CZASU

Gdyby ich nie było życie było by prostsze – no ale cóż skoro jest czas, muszą występować tez czynniki które umożliwiają jego utratę. I to naprawdę utratę czasu która nie jest potrzebna, wynikająca z chwilowego zwątpienia lub niemocy . Jeśli wszyscy wykorzystywaliby swój czas zgodnie z jego przeznaczeniem nie potrzebne by nam było planowanie. Jednakże zwróć uwagę, że ciężko też określić przeznaczenie czasu. Jednym wydaje się, że to co robią w życiu to ich droga po czym kilka lat później stwierdzają, ze stracili najlepsze lata życia, inni zaś wychodzą z założenia że co ma być to będzie i liczą na los. Czas jednak i jednym i drugim jest dany tak samo okrojony i nie przybędzie go ani nie zmaleje. Szkoda tylko że nie wiemy kiedy się zakończy? Nie traćmy wiec czasu przez zbędne rzeczy, które są tak naprawdę nikomu nie potrzebne do szczęścia!

 

Nie uporządkowane papiery

sterta niepoukładanych dokumentów, wielkie stosy papierów to wizja która przeraża cię przed pójściem do pracy. Większość ludzi  nie posiada uporządkowanych papierów czy to tych w pracy czy w domu. Przez to tracą mnóstwo czasu na poszukiwaniu tego czego chcą w danej chwili. Niestety dopóty nie zapanuje w dokumentach ład i porządek dopóty twoja frustracja przy poszukiwaniu danej rzeczy będzie sięgała zenitu.

Rozmowy ze współpracownikami

z jednej strony fajna, przyjemna sprawa, miło mija czas w pracy a przede wszystkim szybciej. z drugiej strony takie rozmowy wpływają nie efektywnie na naszą pracę . Pogaduchy w pracy często też tworzą plotki i niepotrzebne niesnaski między pracownikami co oczywiście nie jest widoczne od razu ale rzutuje na późniejszą atmosferę w pracy. Unikaj takich bezużytecznych rozmów, one nic dobrego nie wnoszą!

Nie zaplanowane wizyty

czasem miło gdy ktoś wpadnie z niezapowiedzianą wizytą ale na Boga raz na jakiś czas a nie co drugi dzień. Przez takie niezapowiedziane schadzki rodziny, sąsiadów czy innych znajomych tracimy dużo czasu który można by było spożytkować na wiele innych spraw.

Robienie czegoś, co tak naprawdę nie jest potrzebne

niema chyba osoby, która temu nie uległa. W dzisiejszych czasach notorycznie robimy coś co nie jest potrzebne, co  niesie za sobą żadnych korzyści. Robimy to bo w taki sposób wymyślamy sobie sprawy do zrobienia , które w rzeczywistości blokują nam robienie tego co potrzeba. dziwna sprawa, najlepiej się tego oduczyć i wykształcać w sobie pozytywne nawyki, które dają nam korzyści.

Surfowanie po necie

chyba każdy lubi poprzeglądać : facebook, instagram, pinterest, tweeter ect. tylko te przeglądanie czasem zmienia się w godzinne serfowanie i zapomnienie o Bożym świecie.Social media wciągają bardzo dlatego warto w czasie pracy po prostu zrobić się off-line żeby nic nie przeszkadzało.

Bałagan

kto go nie ma bądź nie miał! Bałagan zakłóca wszystko po pierwsze mając bałagan nie skupisz się na określonej sprawie – nie ma takiej możliwości. Po drugie w bałaganie stracisz czas na odszukanie tego czego potrzebujesz. Po trzecie bałagan w domu czy pracy to bałagan w umyśle. Praca z bałaganem to wielkie wyzwanie, które często kończy się klęską.

Błędy w komunikacji

Błędna komunikacja niszczy wszystko! komunikowanie się z ludźmi to najważniejsza umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek, który chce cokolwiek w życiu osiągnąć.

Do błędów w komunikacji możemy zaliczyć m.in: zbyt późne przekazywanie, nieprawidłowe przekazywanie informacji ,lub  nie zrozumiałe przekazywanie czegokolwiek. Każdy z tych podpunktów to efekt niechęci do drugiego człowieka , to także nie umiejętność podporzadkowania się panującym ogólnym zasadom i zasadom ferplay

Jak sobie radzić ze złodziejami czasu?

Walcz z nimi, i nie poddawaj się – zawsze coś zbędnego będzie pożerało nasz cenny czas ale dzięki świadomemu podejściu do życia możemy wybierać czy chcemy aby gościły w naszych progach czy też nie .

Wybór należy do ciebie!!!

Jaki jest twój?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *