FILOZOFIA ZARZĄDZANIA CZASEM

Wszechstronny człowiek, to taki, który potrafi zarządzać swoim czasem!

Czy wiesz, ze jesteś  wyjątkowy. A to oznacza, ze  Twój czas jest bardzo cenny. A skoro tak, pamiętaj, że twój czas, to twoje życie – ceń je bez względu na wszystko. Naucz ludzi, ze twój czas i jego wykorzystanie jest dla ciebie najważniejsze i to ty decydujesz na co go  spożytkujesz , nie nikt inny. Nie pozwalaj by inni ludzie  rozporządzali twoim czasem, nie pozwalaj aby w niego ingerowali.

 

MYŚL PRZYSZŁOŚCIOWO

Popracuj  nad swoim myśleniem perspektywicznym, spróbuj wyznaczyć swoje idealne życie i w tym kierunku podążaj.

Jeśli chcesz zaś aby twoje myślenie  podążało w dobrym kierunku musisz zacząć pracę nad swoim charakterem. Kłania się tu udoskonalanie samodyscypliny . Postanów, że twoje plany i działania będą kierowane z myślą o przyszłości.

Posiądź nawyk zarządzania swoim czasem tak jak pieniędzmi. Jeśli źle rozdysponujesz czas to znaczy, że go stracisz,  nie trwoń go na własne żądanie. Zrób coś z tym!

Guru zarządzania czasem Brian Tracy, dzieli się radą, która jego zdaniem jest najważniejszą, którą otrzymał w życiu – brzmi ona następująco – Patrzenie w dal wyostrza wzrok.

inne myślenie perspektywiczne = lepsze zarządzanie czasem = wyższy statut społeczny

Krok po kroku ale ciągle na szczyt

Dąż do swoich celów, krok po kroku ale ciągle zerkaj na szczyt, który na ciebie czeka, nie odwracaj  od niego wzroku.

Przeanalizuj całe swoje życie, spójrz na nie z innej perspektywy, z perspektywy przechodnia, z dystansu, bez emocji.

Zarządzając swoim życiem co i za tym idzie czasem bądź autorytetem dla innych .

Wypracuj swoją filozofię jak zarządzać czasem i jeśli zadziała bądź z niej dumny.

Wyznacz również swoje standardy związane z czasem, pozwoli ci to zachować kontrolę w codziennym życiu.

Podziel swój czas  na rzeczy związane z pracą i rodziną. Są to zupełnie dwie inne sprawy. Czas spędzany w pracy musi koncentrować się na jakości, stąd też priorytety, konkrety cele, czas poświęony rodzinie liczymy zaś ilościowo, tu liczy się czas spędzony w gronie najbliższych, tak naprawdę im więcej czasu z  bliskimi tym lepiej, pospiech w tych relacjach nie jest wskazany. Zawsze zaplanuj kiedy czas poświęcisz rodzinie a kiedy pracy i trzymaj się tych ustaleń. W czasie poświęconym rodzinie nie wykonuj spraw związanych z pracą i na odwrót.

Przeanalizuj także relacje z innymi ludźmi – tych których nie tolerujesz po prostu unikaj, nie trać na nich swojego czasu, ci którzy nie dają ci szczęścia niech znikną z twojego życia. Czas poświęcaj tylko tym którzy są dla ciebie wartościowi i którzy coś wnoszą.

Pomyśl o tym że twoje umiejętne wykorzystanie czasu to teraz jest twój styl życia. Tak organizuj sobie pracę, i życie rodzinne aby zajmować się tylko tym co kochasz i co daje ci szczęście z reszty rzezczy zrezygnuj po co nie potrzebnie tracic na nie czas.

Jednym słowem żyj mądrze, ale żeby to zrobić musisz tego chcieć. Organizuj wszystko z myślą lepszej przyszłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *