BŁĘDNA DECYZJA TO NIE KONIEC ŚWIATA, plor, planowanie, organizacja, zarządzanie, dokumenty, papiery, decyzja, błąd

BŁĘDNA DECYZJA TO NIE KONIEC ŚWIATA

Zdarzyło Ci się , że popełniłeś błąd a później miałeś wiele nieprzyjemności?

Skąd my to znamy! wszyscy mamy takie chwile, że zastanawiamy się czy nasza decyzja była dobra czy błędna.

BŁĘDNA DECYZJA TO NIE KONIEC ŚWIATA, błąd , error , plor, planowanie, organizacja, zarządzanie, dokumenty, papiery, decyzja, błąd

Popełnianie błędów nie jest złe tylko, że nie potrafimy sobie na to pozwolić. Społeczeństwo  uczy nas żeby być perfekcyjnym w każdym calu, nieskazitelnym, że nie wolno sobie pozwolić na pomyłkę, lub błędnie podjąć decyzje. Co prawda źle podjęta decyzja niesie ze sobą konsekwencje ale dzięki każdej takiej decyzji nieważne czy dobrej czy złej twoje doświadczenie życiowe wzrasta. Poza tym ćwiczenie mięśnia decyzyjnego to nie lada wyczyn. Jeśli będzie ćwiczony będzie dawał efekty.

BŁĄD

Bez kozery znamy powiedzenie ucz się na błędach – bo niby jak inaczej można się czegoś nauczyć i o tym pamiętać. CO PRAWDA  słuchanie starszych i doświadczonych ludzi też jest dobrym pomysłem jednak w większości przypadków młodzi ludzie lubią iść swoją drogą, lubią sami do czegoś dojść swoim wysiłkiem. Czasem się to opłaca a czasem jest bez sensu, gdyż wynalezienie koła na nowo zupełnie jest nie potrzebne.

Należy nauczyć się , posiąść umiejętność podejmowania decyzji i brania za nią odpowiedzialności bez znaczenia czy jest dobra czy błędna tylko w ten sposób poznajemy samego siebie.

BŁĘDNA DECYZJA TO NIE KONIEC ŚWIATA

BŁĄD JAK WIELBŁĄD

Błąd który popełniasz można porównać do wielbłąda?!  ale jak powiesz?

Otóż: każdy dromader ma dwa garby. pierwszy to twoja błędna decyzja po podjęciu której spadasz w dół ale jest jeszcze drugi garb, który przedstawia drugą szansę do której podchodzisz mądrzejszy o doświadczenie z pierwszej próby.

Uwaga: nie wszystkie wielbłądy są dwugarbne!!!

 

Na koniec kilka typów ludzi, którzy BŁĘDÓW nie potrafią zaakceptować :

Kłamca – ulubione powiedzenie kłamczucha „to nie ja”  te trzy słowa mówią wszystko kłamczuch nigdy przenigdy nie przyzna się do swojej winy, on zresztą nawet jej nie dostrzega

Zaprzeczający – stwierdzi, że może ktoś inny ale nie on, on błędów nie popełnia. Neguje możliwość popełnienia błędu, wg, niego nic się przecież nie stało.

Usprawiedliwiający –  to taki typ który zawsze ma coś na swoje usprawiedliwienie

Rezygnujący – typ człowieka, który zanim zacznie to już kończy. Ubolewa nad porażkami do tego stopnia , że sam siebie obwinia za niepowodzenia . często można od niego usłyszeć  „Mówiłem, że się nie uda”

Obwiniający – za każdym razem gdy spotkasz na swojej drodze człowieka, który powie ” to twoja wina nie moja” bierz nogi za pas i uciekaj gdzie pieprz rośnie. To jeden z tego typu osobników, który zrzuca odpowiedzialność za cos do czego nie potrafi się przyznać, to ktoś taki z kim przebywanie na dłuższą metę grozi załamaniem nerwowym  – no chyba, ze lubisz wciąż słuchać jak wszyscy wkoło i wszystko jest winne tylko nie twój rozmówca. Drogi „obwiniaczu”  – jeśli zaliczasz się do tej grupy zrób ze sobą porządek – uwierz przebywanie z tobą nie jest jedną z najmilszych rzeczy pod słońcem.

 

„Błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *